Biz Değiliz :)

Biz Değiliz 🙂

Dünya’da petrolden sonra en çok ticareti yapılan ürün olduğu konuşulan, çağdaş ülkelerin tamamında çok popüler bir ürün KAHVE! Atalarımız Dünya’nın en eski kahve kültürüne sahipken yüzyıllar içinde değişen dengeler, Dünya kahve pazarındaki payımızı deyim yerindeyse okyanusun kıyısında bir kova su haline getirmiş durumda. Viyana kapılarına dayandığımız zamana kadar Batı Dünyası için anlamı olmayan bu minik çekirdekler şu anda milyarlarca dolarlık bir iş sahası.

Yeni Dünya düzeninde hemen her konuda liderliği elinde tutan Amerikan şirketleri, günümüzde kahve konusunda da en öndeler. Ülkemizde de binlerce şubeleriyle pazarın lideri onlar. Hemen her konuda yaşadığımız markalaşamama sıkıntısı kahve konusunda da aynı durumda. Yerli kahve firmaları yıllardır var olan tüketimde paylarını arttırmak peşindeyken son 20 yılda ürünün alternatif tüketim şekillerinin(granül kahve, filtre kahve, kapsül, vb) pazar payını arttırması ile trenin kaçtığını yeni yeni fark ediyor olmalılar. Uluslararası firmalar marka değerleri ile birlikte kahve pazarını geliştiriyor ve değiştiriyorlar. Geçtiğimiz yaz Amerika seyahatimizde konuk olduğumuz tüm ofislerde kapsül kahve makinelerini, kullanılan kapsüllerin lezzetinden dolayı yanında satın alınan şurupları gördük. Zamanla bizde de geleceği nokta bu olsa gerek.

Biz ise kahveye başka bir gözle bakıyoruz. Tipi, yetiştiği bölgesi, işleme şekli değişken olan, doğru kavrulup demlendiğinde sizi farklı farklı lezzetlerle kendine âşık edecek bir içecek KAHVE! Üçüncü dalga kahvecilik olarak tanımlanan bu bakışta KAHVE, şurupların, kremaların, tatlandırıcı katkıların arkasında kalmaması gereken gerçek lezzet kaynağıdır. Çiçeksi tatları seviyorsanız iyi bir Afrika kahvesini, çikolata ve kuruyemiş lezzetleri sizi mutlu ediyorsa Amerikan Bölge kahvelerini deneyerek sizler de kahveyle tekrar tanışabilir, kendi kahve zevkinizi tanımlayabilirsiniz.

Kömür olmuşçasına kavrulan, bolca süt, aromalar, tatlandırıcı kremalar ile karbonik tatları perdelenmiş bir içecek ise aradığınız adres biz değiliz 🙂

One reply on “Biz Değiliz :)

 • Emre Tiryaki

  Selam…

  İçine sevgimizi kattığımız için, içinde emek olduğu için, kahvemizin rayihası bambaşkadır…

  Daha öğütürken kokusuyla, yudum yudum, yağıyla, dokusuyla, tadıyla, gerçek kahve içmenin mutluluğunu yaşattığınız için teşekkürler…

  Oruçluyken dahi şu an kahve mutlu etti, yazınızı okurken, mutlu oldum, teşekkürler…

  Sevgiler…

  Yanıtla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir